איך הופכים מטבח ל- WOW


מי לא זוכר איך נראה המטבח כשהוא היה ילד? חדרון צר ספוג ריחות כבדים בפינת הבית, שמסתירים וסוגרים את הדלת כשבאים אורחים, כדי שלא יראו את הבלגן בכיור או את ערימת הכלים על השיש.

הזמנים השתנו. היום המטבח הוא אחד החללים היפים והמושקעים בבית. הוא פתוח לרווחה ובגאווה לכיוון הסלון או פינת האוכל (open space) ומהווה את לב ליבו של הבית. אמנם כאן אנחנו ממשיכים לבשל, אבל אנחנו עושים בו שימושים נוספים: כאן אנחנו סועדים, כאן המשפחה המצומצמת אוהבת להתכנס, וכאן יושבים עם חברה טובה על כוס קפה ועוגה שזה עתה נאפתה וניחוחה מקיף אותנו מכל עבר.

תכנון מוקדם

איך הופכים את המטבח לפינה הכי אהובה בבית? התשובה פשוטה: מתכננים אותו מראש ולא סומכים על האלתור וניסיון החיים.

מטבח מעוצב שיהיה גם פונקציונלי דורש יד מכוונת של מעצב פנים.  

הכי חשוב - פונקציונליות. כדי שיהיה נוח לעבוד בו צריך להתקיים "משולש הזהב" ולו שלושה קודקודים: 1. כיריים; 2. מקרר; 3. כיור.

ככל שהמשולש קטן יותר, כך נוחות העבודה במטבח גדולה יותר.

כשאין אפשרות למקם את הכיריים, המקרר והכיור כמשולש אלא בקו ישר, חשוב מאד להקפיד שבין הכיריים לכיור יהיה רווח של 120-60 ס"מ. כמו כן אין למקם את המקרר ליד הכיריים מטעמים של ניקיון ונוחות. הרי אין לנו חשק שידית המחבת על הכיריים תתקע בדופן המקרר.

כדי לייעל את העבודה במטבח ולהגביר את הנוחות, נחלק אותו לחמישה אזורים: 1. בישול ואפיה; 2. אחסון מזון; 3. מתחם ניקיון, עם כיור ומדיח; 4. אחסון כלים; 5. מתחם עבודה – בין הכיריים לכיור. במתחם זה ימוקמו גם מכשירי עזר כמו בלנדר, מיקסר וכד'.

בואו נבנה לנו אי

מושג ה"אי" חדר למטבחינו בסוף שנות ה-90. האי הוא אלמנט דקורטיבי במטבח בדיוק כמו שהוא פונקציונלי. זהו שולחן אוכל לכל דבר, אך יש לו תפקיד נוסף: מגירותיו הנסתרות מהעין משמשות ארון אחסון נוסף ואין עקרת בית שאינה מודה לאלוהים על כך.

האי זקוק לכיסאות מותאמים. היחס בין גובה האי לכיסאות פשוט: אי שמגיע לגובה 90 ס"מ "דורש" כיסאות בגובה 64 ס"מ. לאי בגובה 110 ס"מ יתאימו כיסאות בגובה 76 ס"מ.

את ארונות המטבח מומלץ לבנות מסנדוויץ'. זהו לוח המורכב בדרך כלל מ-11 שכבות של לבידי עץ דקים. לסנדוויץ' מתאימים כל סוגי הפרזול. פרזול הוא אלמנט מכריע ברמת האיכות של ארונות המטבח. יש הבונים את גוף הארונות מסנדוויץ' ואת הדלתות מעץ מלא.

חם בלב: מודרני לייט עם צבעי עץ חמים. עיצוב חיה לץ אחראי, צילום: רוני גלבוע חומרי גימור למטבח

באיזה חומרים כדאי לנו להשתמש?

פורמייקה - עמידה בפני שריטות וכימיקלים. היא מופיעה בשלל צבעים וטקסטורות ובדמוי עץ, אבן או שיש.

נירוסטה - מוברקת ומלוטשת כמו יהלום. אם בוחרים כיור ומשטח מנירוסטה, מומלץ להוסיף אלמנטים של עץ. מבחינה עיצובית הנירוסטה "קרה" והעץ הוא "חם". הניגודים מכניסים עניין ומרככים את השפעת המתכת הקרה.

איזה חומר נבחר להניח על האי? האפשרויות רבות ומגוונות. החל מאבן קיסר, דרך בזלת (מאד יקרה) וכלה במשטח עץ "בוצ'ר בלוק".

הכותבת חיה לץ-אחראי היא מעצבת פנים והום סטיילינג, מתמחה בעיצוב בתים, דירות ובתי עסק | לעמוד הפייסבוק