גלגול נשמות - מחזוריות החיים


האמונה בגלגול נשמות היא אמונה עתיקה מאד בתרבות האנושית. היא קיימת בכל הדתות בעולם באופן כזה או אחר - בצורה רחבה ונפוצה מאד בדתות המזרח כמו בודהיזם והינדואיזם אבל גם בדת הדרוזית, בנצרות הקדומה, באסלאם ובקבלה, תורת הנסתר של היהדות.

אמונה זו בעצם באה לבשר לנו שהמוות אינו קיים. קיים אמנם מוות וכיליון של הגוף הפיזי המשמש כבית זמני לנשמה שלנו, וקיימת גם פרידה פיזית, סופית, ולרוב כואבת מהיקרים לנו, אבל הנשמה שלנו היא ניצוץ נצחי, חלק מהאלוהות במקור, והיא ממשיכה להתקיים בעולם שמעבר, לאחר עזיבת הגוף.

המהות של גלגול הנשמה היא הצורך שלה להתפתח מבחינה רוחנית וערכית, ואת ההתפתחות הזאת ניתן להשיג על ידי חוויות והתמודדויות שונות בעולם הפיזי והגשמי על כדור הארץ. ההתנסות, ולפעמים ההתמודדויות של הנשמה, מתבצעות על כדור הארץ ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית.

בעולם שמעבר ובין הגלגולים, הנשמה לא חווה התמודדויות וקושי מיוחד, לכן כדי לקדם ולפתח את עצמה ואת האנושות כולה, היא בוחרת פעם אחר פעם לחזור לגלגול נוסף, בהתאם לשיעורים שהיא קיבלה מראש על עצמה לפני התגלמותה מחדש בגוף הפיזי על כדור הארץ. כיוון שהנשמה לא יכולה להשלים את כל ההתפתחות המלאה שלה בגלגול אחד, היא חוזרת לגלגולים נוספים לצורך שיפורים והשלמת שיעורים. כשהנשמה נמצאת בעולם שמעבר, היא בוחרת בעזרת מדריכים את מסלול חייה באותו גלגול על כדור הארץ. היא בוחרת לאילו הורים להיוולד, באיזו מדינה, לאיזו תרבות, לאיזו רמה סוציו-אקונומית, הדרך בה היא תעזוב את העולם הזה, איזה שיעורים לעבור וכו'. כל התסריט של אותו גלגול.

אנחנו מגיעים לגלגול מסוים עם סך הידע, הכישורים והיכולות שצברנו בכל הגלגולים הקודמים שלנו, אבל כיוון שאנחנו לא זוכרים את הגלגולים הקודמים, אנחנו לא תמיד מודעים ליכולות שלנו ולפעמים, כמו במקרה שלי, קורה משהו יפה.... התהלכתי בעולם הזה כמה שנים טובות בחיי הבוגרים עם מילה שישבה לי מאחורי הראש: "פסיפס". מדי פעם היא קפצה לתודעה שלי אבל לא ממש עשיתי עם זה משהו. יום אחד ניגשתי לקולגה לקבלת טיפול מסוים, ותוך כדי טיפול היא פתאום התלהבה והתחילה לצעוק לי: "יצירה, את חייבת לעסוק ביצירה!!!" בום!!! הנה הפסיפס חוזר אלי. תוך כמה ימים נרשמתי לחוג פסיפס ואתם יכולים לראות כאן תמונה של דולפין שיצרתי מפסיפס. 

התחלתי ליצור יצירות שונות ומגוונות וברור לי שללא המסר הזה מהקולגה שלי, לא ממש הייתי מגיעה לבד לרעיון של היצירה. בכל אחד ואחת מאתנו יש הרבה מה לגלות במסע של נשמתנו אל עצמנו. בינתיים, תיהנו מהדרך ודעו שיש לקיום שלכם על כדור הארץ חשיבות רבה מאוד.

ממליצה לכם על שלושה ספרים חשובים בנושא:

  • "שורשים ושיעורים בזמן" מאת דר' בריאן ל. וייס
  • "מסע הנשמות" מאת דר' מייקל ניוטון.
  • "מכתבים מהעולם הבא" מאת נורית אלדר.

הכותבת לבנה פלורנס שטרן היא מלווה ויועצת בתחומי רוחניות, מאסטר רייקי, מטפלת בתטא הילינג, קריסטלים, תקשור ואקסס בארס | florencelevanah@gmail.com