דבורה צרויה - תכנון בתים עם נשמה


מאז שהייתה ילדה היו לדבורה צרויה, תושבת מצפה נטופה, שתי אהבות גדולות - האחת ליצירה ואומנות והשנייה למספרים. כשבגרה גרמו לה שתי אהבותיה להתלבט בין לימודי אדריכלות ולימודי הנדסה. היא בחרה בהנדסה ולמדה הנדסת חומרים באונ' בן-גוריון. עם קבלת התואר בהנדסה (B.Sc) עברה לגור בצפון ועבדה כמהנדסת חומרים במשך 18 שנים בתפקידים שונים בתעשייה, במכשור רפואי ובפלסטיקה לסלולר. התפקידים היו מאתגרים והיו כרוכים בנסיעות עבודה לאירופה, סין, קוריאה והודו, אך לפני יותר מ- 10 שנים החליטה שמיצתה. הגיע הזמן להגשים גם את החלום השני. היא נרשמה ללימודי עיצוב פנים באקדמיה לעיצוב ויצ"ו חיפה ואף המשיכה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכללת אורט בראודה בכרמיאל. את לימודיה סיימה בהצטיינות ובציון 100 בפרויקט הגמר. כיום היא מתמחה בתכנון אדריכלי ועיצוב בתים פרטיים, דירות מגורים, כמו גם חללים עסקיים, חנויות ומשרדים. ייחודה בא לידי ביטוי בשילוב הזה שבין תכנון ועיצוב לניסיונה הרב כמהנדסת חומרים.

לליב קארו, שדבורה תכננה ועיצבה את ביתה בבית אלפא מאפס, מספרת: "אין מילים לתאר עד כמה דבורה מקצועית, מכילה וקשובה. היא עשתה הכול כדי לפגוש את הצרכים והרצונות שלנו. היא מתייחסת לבתים שהיא בונה כאילו היה זה הבית הפרטי שלה. משיחות שקיימתי עם חבריי שבונים בתים, זה כלל לא דבר מובן מאליו".

מטבח לפני שיפוץ

המטבח לאחר עיצוב מחדש | עיצוב: דבורה צרויה

תכנון אדריכלי ועיצוב בתים הם תהליכים הוליסטיים שמשלבים המון אלמנטים, ולכן, לפני שאני מתחילה תהליך כזה, חשוב לי להכיר את האנשים מקרוב, את ההתנהלות היומיומית שלהם, את ההרגלים שלהם. אני מגיעה ללקוח הביתה כדי לראות את צורת החיים שלו, את החדרים, הארונות, המטבח, איזה סוג ריהוט אפשר לקחת לבית החדש ועל איזה כדאי לוותר, האם יש הרבה צעצועים בחדרי הילדים וכדומה. זה הכי נכון בעיני לפגוש את הלקוח במקום הטבעי שלו, מאשר אצלי במשרד. זה גם תורם לתהליך וגם הכימיה שנוצרת היא טובה יותר".

לאחר פגישת היכרות והבנת הצרכים, מקבלים לקוחותיה של דבורה סקיצות קונספט המלוות בהדמיות תלת ממדיות מפורטות של הבית או החלקים המיועדים לעיצוב מחדש, הכל כמובן בהתאם לאופי, לצרכים, לרצונות ולתקציב של בני הבית. דבורה מלווה את לקוחותיה משלב התכנון, דרך ההתנהלות מול הרשויות, ועד לבחירת חומרי החיפוי, הריצוף, הרהיטים, התאורה והאביזרים, בשילוב הצבעים, הטקסטורות והסטיילינג, הכל לפי בקשת הלקוח וצרכיו.

"אני מאוד מעריכה את הכסף של הלקוח, והתקציב שלו הוא קדוש בעיני, כאילו יצא מכיסי. פנתה אלי פעם מישהי שרצתה שאעצב לה מטבח ואמרה שהיא מתכוונת לקחת הלוואה לצורך העניין. מאחר שהיא גרה לבדה ללא משפחה, ביקשתי ממנה בכל לשון של בקשה לא לעשות זאת ולהמתין שיהיה לה כסף נזיל. לא רציתי שהיא תיכנס לחובות בגלל עיצוב מטבח. ברגע שהתפנה לה סכום כסף, עיצבתי לה את המטבח מחדש. אני חושבת שבסופו של יום הלקוחות שלי מאוד מעריכים את היושרה הזו".

דבורה מלווה פרויקטים של תכנון, שיפוץ והרחבות מראשיתם ועד סיומם, ולא מותירה שום פתח לטעויות. היא עובדת עם אנשי מקצוע מנוסים שהיא בוחרת בקפידה, רק לאחר שבדקה באופן אישי עבודות שביצעו, והיא נמצאת בשטח באופן אישי כדי לוודא שאכן העבודה בוצעה לשביעות רצונה. "הספקים ואנשי המקצוע שאני עובדת איתם חייבים להיות הכי מקצועיים, אבל לא פחות חשוב מכך, הם צריכים להיות נחמדים", היא אומרת ומחייכת. לקוחותיה מקבלים הצעות מחיר מפורטות הכוללות כתבי כמויות מדויקים לכל רכיב בעבודה, עד לפרטים הקטנים ביותר. "כך אני ממזערת את האפשרות שתהיינה הפתעות בדרך", היא מסבירה.

כמי שמגיעה מבית דתי, היא מתחברת מאוד לעיצוב בתים של משפחות דתיות או שומרות מסורת, שבהם יש צרכים שונים מעט, כמו מטבחים גדולים, כיורים נפרדים, ספריות גדולות לספרי קודש, אזורי נטילת ידיים, ונדרשות התאמות של תאורה ומערכות שונות לתפקוד בשבת.

בנוסף מתמחה דבורה בעבודה עם בני גיל הזהב.

"אנשים מעל גיל 60 שעושים שיפוץ בבית, זה בדרך כלל יהיה כבר השיפוץ האחרון שהם יעשו, ולכן יש הרבה דברים שיש לקחת בחשבון כשמעצבים להם את הבית, כי מה שהיה נוח להם בצעירותם, עלול להוות בעיה ככל שהם מתבגרים. מדובר באנשים שרוצים להזדקן בביתם וזה מצריך התאמות מסוימות וראייה עתידית, כמו ביטול מדרגות בבית, ריצוף נגד החלקה, הגדלת פתחים בחדרי השירותים, הפיכת אמבטיה למקלחון וכדומה".

מלבד היותה אדריכלית ומעצבת פנים, דבורה מעניקה גם שירותי ייעוץ לאנשים העומדים לפני בנייה או רכישת בתים, ייעוץ להנגשת בתים למוגבלי תנועה, ואף בודקת בתים שעומדים למכירה עבור קונים פוטנציאליים, כדי שלא תקנו חתול בשק.

אז רגע לפני שאתם מתכוונים לבנות או לקנות בית, עשו לעצמכם טובה וצרו קשר עם דבורה. פגישת ההיכרות היא ללא כל התחייבות.

דבורה צרויה – אדריכלות, עיצוב פנים וייעוץ

052-4438163

בקרו באתר: tsruya-design.com

חפשו אותה ב- Fדבורה צרויה תכנון אדריכלי ועיצוב פנים