חן מרדיקס – תיווך נדל"ן שבא מאהבה


כתבה: גלית בצלאל | צילום: רונית ולפר

אומרים שבית הוא המקום בו הלב נמצא. בית הוא גם המקום אליו אנו שבים בסוף יום העבודה, שבו אנו נחים, נרגעים, אוהבים, מגדלים את ילדינו...ארבעה קירות שעוטפים אותנו ומגוננים עלינו פיזית ורגשית. מתווכת הנדל"ן חן מרדיקס יודעת זאת היטב ולכן היא תעשה הכול כדי למצוא ללקוחותיה בית שיהווה משכן ללבם. כבר 6 שנים שהיא עוסקת בתיווך נדל"ן. זו המתנה שהיקום העניק לה לכבוד יום הולדתה ה- 40.

"לפני שהגעתי לתיווך, עבדתי עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים ונוער בסיכון בבית קפה שמעסיק אותם, אותו הקמתי וניהלתי. בעקבות תחלופת מנהלים פוטרתי. אני זוכרת שיצאתי מהפגישה מטושטשת לגמרי. הרכב נסע ממש לבד הביתה. לקח לי בדיוק 4 שעות לעשות תפנית חדה, ובמקום להרגיש שאני על פי תהום, הבנתי שקיבלתי את ההזדמנות הגדולה של חיי לשנות את הייעוד שלי ולהתחיל משהו חדש. למחרת התחלתי לרוץ, תרתי משמע, ומהר מאוד הגעתי לנדל"ן. התיווך הוא הייעוד האמיתי והנכון שלי. כל מה שעשיתי עד אותו רגע התנקז לתוך הדבר הזה, כולל שלושה שידוכים לחתונות שיש לי ברזומה, שניים מהם נשואים עד היום, לגבי השלישי אינני יודעת כי אנחנו לא בקשר", היא אומרת בחיוך.

ואם אנחנו בענייני שידוכים, בעיני חן מדובר בשליחות אמיתית - לשדך בין אנשים לבתים, ממש כמו שאומר הסלוגן של העסק שלה "בתים יפים לאנשים". וכשהשידוך מצליח אין מאושרת ממנה.

"אני מאוד אוהבת את העיסוק בתיווך ומתעוררת כל בוקר לעבודה מלאת התרגשות ומוטיבציה. כשאתה עושה את מה שאתה אוהב, לא נגמרת לך האנרגיה, העשייה מלאה בנתינה ואהבה ורצון אמיתי לעזור. אני לא מרגישה שאני עובדת. אני עוזרת לאנשים למצוא בית. המשימה שלי היא לא למכור להם נכס אלא למצוא להם אותו, ולהיפך, למצוא קונה עבור מי שמוכר. שלא יצטייר לרגע שזו משימה קלה. זו משימה מאוד קשה ומאתגרת, שדורשת אורך רוח בלתי נלאה, אבל הרגע הזה שזוג נכנס לבית העתידי שלו בפעם הראשונה הוא רגע מאוד מרגש ששווה את כל המאמץ. אני כאילו נוכחת מהצד בשנייה של התאהבות של אנשים אחרים. אני רואה את האור בעיניים שלהם כשזה קורה. אחר כך מגיע גם התגמול הכספי והוא בהחלט משמעותי ומתגמל ונותן מוטיבציה להמשך".  

השירות והיחס החם, הסבלנות, ההקשבה והחיוך התמידי הם חלק מה- DNA שלה, בדיוק כשם שהיכולת שלה לזהות פוטנציאל של נכס היא חלק בלתי נפרד ממנה.

"גדלתי בבית שאסתטיקה תמיד הייתה לפני הכול. אמי הייתה האישה הכי יפה בעיר רחובות. ככה לפחות הסתכלתי עליה כילדה. היא עסקה בקוסמטיקה, ועיצוב הבית היה הדבר הכי חשוב לה. לאחותה הייתה חנות לכלי בית, וכששתיהן היו נפגשות אחת אצל השנייה או אצל אחותן השלישית, הן תמיד היו מזיזות את הרהיטים ופריטי הנוי כדי לנסות עוד אופציות לעיצוב. גם בבתים של אחרים אמי הייתה מבקשת בנימוס לשנות את הסידור. תמיד נתנו לה והקשיבו לה. היו לה טיפים מעולים ואני צפיתי מהצד והפנמתי. היום זה מאפשר לי לזהות איך בית יוכל לשרת את הצרכים של לקוחותיי בכמה שינויים, ולהעביר להם את הרעיונות".

איך בעצם מחברים בין קונה לבית שהכי מתאים לו? 
"ראשית, אני צריכה להכיר את הקונים ואת צרכיהם לעומק. בהתחלה הם רוצים שכל החלומות שלהם על בית יתממשו בנכס, ואני מובילה אותם לתהליך של וויתורים, כדי למצוא להם את הנכס שיענה על מרבית הצרכים. זה קורה בעיקר כשקונים בית קיים בתקציב מוגבל, ואלה מרבית לקוחותיי. התהליך לוקח זמן. אני לא מלחיצה את הקונים אם אין לחץ אמיתי. תביני, ברגע שהבאתי קונה לבית שהוא אוהב, הוא זה שרודף אחרי והוא זה שנלחם עליו במידת הצורך. הוא עושה את זה דרכי ובהנחייתי. כמובן שיש כאלה שאני מצליחה לקלוע לטעמם כבר בנכס הראשון שאני מראה להם, שזה באמת רגע שיא עילאי. קניית בית הוא צעד משמעותי והרבה פעמים מלחיץ. חשוב לי מאוד להיות הגורם שמרגיע ונותן ביטחון ושקט, בעיקר בשבילם אבל גם בשבילי. הם אנשי השיווק שלי שימליצו עלי בהמשך".

קורה שאת לא מצליחה למצוא לאדם את הבית שרצה? 
"ברור, במקרה כזה אני מברכת אותם ושולחת אותם לבדוק נכסים שאין לי גישה אליהם, ותמיד מזמינה אותם להתייעץ אתי. אני אסייע ללקוחות שלי לרכוש נכס, גם אם זה לא יקרה דרכי ולא אתוגמל על כך כספית. אני בטוחה שהתגמול יגיע בהמשך והוא יהיה גם כספי. הרבה לקוחות שלי שרכשו נכס ממתווכים אחרים מפנים אלי לאורך שנים את המכרים והמשפחה שלהם".

חן עובדת באזור קריית טבעון, רמת ישי ויישובי עמק יזרעאל ומכירה היטב את שוק הנדל"ן באזור.

מה את עושה במקרה שאדם מעוניין למכור נכס ודורש עליו מחיר לא הגיוני, שאת יודעת מראש, מהיכרותך עם האזור ומהתרשמותך מהנכס, שאין סיכוי שהוא יקבל אותו?
"לאחר שנוצר קשר ראשוני עם המוכרים, אני ניגשת לבדוק את כל מה שקשור בהיתרים וחריגות בניה, פוטנציאל השבחה, רישומים משפטיים וכו'. הרבה פעמים המוכרים כלל לא מודעים לאינפורמציה הזו, שמסייעת מאוד לתמחר נכון את הנכס. לרוב, אחרי שאני אוספת ופורשת בפניהם את הנתונים, הם מקשיבים לי וסומכים עלי בעניין התמחור. במקרים שאין הקשבה, סביר להניח שניפרד כידידים".

ובנימה אישית אוסיף שמשהו ברוגע של חן ובחיוך התמידי שלה, משרה בי ביטחון ולא מותיר מקום לספק שאכן מדובר באישה מיוחדת ואשת מקצוע ייחודית בתחומה. אני די בטוחה שתסכימו אתי אחרי שתכירו אותה.  

חן מרדיקס נדל"ן פרטי ומסחרי

טלפון: 052-4244447

פייסבוק: חן מרדיקס - נדל"ן פרטי ומסחרי

מייל: chenmardix@gmail.com