כך תגדלו ירקות אורגניים בגינה הביתית שלכם


ישראל ידועה כאחת המדינות המובילות בעולם בגידול וייצוא ירקות לכל רחבי תבל, בזכות מזג האוויר החמים והנעים שלנו והשמש התמידית, אך ל"הובלה" בתחום יש גם חסרון משמעותי. ישראל מתהדרת גם בתואר המפוקפק – המדינה בה הירקות והפירות הם המרוססים והנגועים ביותר בחומרים כימיים שונים, מה שהופך כל עגבנייה אדומה ותמימה למסרטנת ומסוכנת.

ירקות אורגניים כבר הפכו להיות מיינסטרים במטבח ובבישול הישראלי, וניתן למצוא אותם כמעט בכל סופר גדול, אך מחירם עדיין גבוה. מה יותר פשוט, בריא וזול מלגדל את העגבניות האלה בגינה הביתית? אם אין גינה, אפילו עציץ במרפסת יכול להפוך לערוגה קטנה לגידול ירקות. אז איך עושים זאת בפשטות, בלי להיות גנן מקצוען ובלי להסתבך? הקפידו על חמשת החוקים החשובים שלפניכם ותוכלו לגדל ירקות אורגניים משלכם לתפארת!

1. תיחוח וטיוב האדמה - בין אם אנחנו שותלים ישירות באדמה או בעציץ, חשוב שהאדמה תהיה טובה, מאווררת ומועשרת בקומפוסט אורגני, שיקל על קליטת הצמח וייתן לו סביבה מפרגנת לגדילה. זהו השלב הקריטי והמשמעותי ביותר בגידול ירקות. אם אנחנו שותלים ישירות באדמה, חשוב ליצור ערוגה מוגבהת מעט מן הקרקע, כדי למנוע עודפי מים בסביבת בית השורשים, דבר הפוגע בהתפתחות הצמח ובתנובתו.

2. שמש! רובם המוחלט של הירקות והתבלינים אוהבים לצמוח בשמש מלאה - הכוונה היא לפחות ל-4 שעות של קרינת שמש ישירה על הצמח. בתנאי אור נמוכים מזה הצמח יתפתח, אך כמות הפרי תהיה נמוכה בהרבה.

3. רוב הירקות הם עונתיים, כלומר חיים לאורך הקיץ או החורף וזהו, הם מסיימים את תפקידם בעולמנו, לכן בחירת צמחים מתאימים לעונה היא קריטית. בקיץ אנחנו מגדלים עגבניות, פלפלים מתוקים וחריפים, חצילים, מלפפונים, קישואים, דלעות, אבטיחים, מלונים, שעועית, חמנייה, תירס מתוק, במיה ועוד. בחורף: גזר, חסות, תות שדה, כרוב, כרובית, ברוקולי, קולרבי, סלרי, פטרוזיליה, כוסברה, עלי בייבי, מנגולד, תרד ועוד.

4. הדליית צמחים מתאימים, כדוגמת מלפפון ועגבניה - הדליה היא תליית הצמח על עמוד או מעמד יעודי לכך, מה שמאפשר כניסה רבה של אור לתוך הצמח, ומקנה לפירות יכולת לגדול רחוק מהקרקע ולא להישאר מונחים עליה. כאשר הפירות נוגעים ישירות באדמה ישנה סכנה קבועה למגע עם אחד ממיליוני האורגניזמים החיים בכל סנטימטר של אדמה. תהליך ההדליה מוציא את המיטב מהצמח ואת כמות הפרי הגדולה ביותר שלו.

5. טיפול במזיקים - הגידול האורגני לא מאפשר שימוש בחומרי הדברה ודישון כימיים, ולכן הירקות תמיד יהיו חשופים למזיקים. ישנן דרכים רבות לבצע דישון אורגני, ותאוריות אינספור, מדישונים העשויים סרפדים ועד מיצוי של צמחים אחרים בעלי ארומה חזקה. כזה הוא הטגטס הלימוני, צמח שאנו מקפידים לשתול בכל ערוגת ירקות, כיוון שהוא מגרש את החרקים רק בזכות הריח שלו.

השקו את הצמחים שלכם בהרבה מים ואהבה, התייחסו אליהם ובקרו אותם בכל יום ובכך תזכו לראות את השינוי והגדילה - איך שתיל קטן הופך לשיח שמביא פרחים שהופכים לפירות עסיסיים, אותם תחתכו לסלט ולרוטב לפסטה. לקטוף ירק ישירות מהשיח ולאכול אותו מיד באותו יום הוא ניצול הפוטנציאל המקסימלי של הוויטמינים והמינרלים של כל צמח וצמח. בהצלחה ובתיאבון.

הכותבים חנה וגיא טבק הם אדריכלי נוף ומעצבי גינות המתמחים בגינון ארץ ישראלי וים תיכוני חסכוני במים ובתחזוקה | לעמוד הפייסבוק שלהם