קסמי הים התיכון - על ים כנרת


על שפת הכנרת מול הרי גולן, נפתחה "אלטה", לאונג' דגים ופירות ים טריים מאגן הים התיכון. אלטה נוצרה מהשאיפה לחבר בין אוכל, יין, אלכוהול ואווירה מדויקים, על מנת ליצור חוויית בילוי אלגנטית שלא ניתן למצוא באזור, עבור מי שמחפש ארוחה בסטנדרטים בינלאומיים מול הנוף עוצר הנשימה של הכנרת והגולן.

במסגרת טיול רומנטי סביב הכנרת והגולן אלטה תהווה מוסד קולינרי המציע את כל הטוב של מסעדות הים התיכון, אל מול נוף הכנרת הבלתי נשכח, באווירה הנינוחה והקלילה של עמק הירדן. אלטה מציעה תפריט המתמחה בדגים ופירות ים טריים מאגן הים התיכון, לצד תפריט יין ייחודי המתבסס גם הוא על יינות מאזורי יין ים תיכוניים.

המטבח באלטה הוא מטבח של חומרי גלם איכותיים ומובחרים, המושפע בעיקר מאזור אגן הים התיכון, בדגש על דגים ופירות ים טריים. המנות יאופיינו בטעמים עשירים אך מאוד מדויקים ומרעננים, כיאה לאקלים ולתרבות הים תיכונית, ויטופלו בין היתר בגריל פחם ובמעשנה הסמוכה. יודגש כי למרות שהמסעדה ממוקמת על הכנרת, הדגים וחומרי הגלם יוזמנו מספקי הדגים הטובים ביותר בארץ, המתבססים על דגת הים התיכון.

נדבך קולינרי נוסף באלטה הינו שימוש נרחב בתוצרת מקומית של חקלאי האזור ויצרניו,  לכן גם התפריט מתחלף מעת לעת ומשתנה בהתאם לעונות השנה ולתנובת האדמה.

צילום: אנטולי מיכאלו

בעלי המקום ומי שאמונים על הרכבת התפריט הינם נדב דיין (32) ונאור דיין (27), אחים מהמושבה מנחמיה שבדרום עמק הירדן, ובעלי המוסד הקולינרי בן 6 השנים "על הנהר", ביתם של עשרות אלפי סועדים ובליינים מרחבי הצפון.

תפריט היין נבנה ע"י סומלייה עומרי יצחק, הבעלים של בר היין סנט אורבן במלון הסקוטי בטבריה השכנה, תוך התבססות על יבואני בוטיק של יינות מרחבי אגן הים התיכון ואזורי היין הקלאסיים באירופה. את תפריט הקוקטיילים יצר אוריה עטיה, מבעלי בר הקוקטיילים טיפהמרה בגבעתיים.

אלטה, פנינת נוף נדירה שתוכננה להוות לאונג' ים תיכוני אלגנטי שיגרום לאורחים להישאב אל תוך חווית בילוי מתגלגלת ונרחבת.

החזון העיצובי של המסעדה הוא יצירת אווירה ים תיכונית בשילוב של נגיעה טרופית, ע"י שימוש בחומרים טבעיים כגון עץ וזכוכית - מאזור הכניסה למסעדה בקירות המחופים סנדות והמעבר לחלל המרכזי של המסעדה בו רואים את קורות העץ החשופות שמשתלבות מהעמוד המרכזי ומובילות את המבט לכיוון ויטרינות הזכוכית, אשר מהן משתקף הנוף של הכנרת ורמת והגולן. גופי התאורה והריהוט המשלבים צבעוניות מעודנת מחזקים את האלמנטים הטבעיים של הנוף ויוצרים מקום חדש שלא נראה כמוהו בארץ.

 אלטה. ALETA. לאונג' ים תיכוני על הכנרת. צומת מושבת כנרת-חוף שלדג. לא כשר.