בנימה אישית - הטור של רונן איציק


"עם פתיחתה של השנה האזרחית החדשה "נפלה" עלי התובנה שבשנה הבאה אני מחליף קידומת ומתחיל את העשור השישי בחיי. אז יש את הקלישאה המוכרת ש-50 זה ה-30 החדש וכל אלו, שאגב, אני באמת מזדהה אתן, אך יחד עם זאת לא ניתן להימנע מהמחשבה שהשנים עוברות, העולם מתקדם, ואתה חושש לרלוונטיות שלך."

קרא עוד

מי מאתנו לא חווה את הילד שיושב שעות מול מחשב או מסך סמארטפון או טאבלט? זה הפך להיות קאלט. זו לא תופעה. זו המציאות, זה העתיד. הפסיכולוגיה של גיל הנעורים דה-היום שונה בתכלית ממה שהיה כשאנחנו היינו שם. חברים, זה עולם אחר. ומכאן אני חושב שכדאי ללכת וללמוד את זה, להשתלם בתחום, להכיר את הכיוון אליו לוקחת אותנו המאה ה-21.

קרא עוד

מנהיגותה של ישראל נשענה שנים רבות על אנשי צבא, ולא בכדי – הביטחון הוא אתוס ישראלי ארוך שנים, יש אומרים שאפילו מימי התנ"ך. אנחנו עם שורד. דורות על גבי דורות. בחלק מהמקרים הפכנו את זה למיתוס. אנחנו מחפשים גיבור, וטבעי שזה מתחבר לעשייה ביטחונית. לכן, כל המאבקים שראינו בחודשים האחרונים טרום הבחירות היו הגיוניים ומחויבי המציאות.

קרא עוד

רבים מתבלבלים בכוונת המושג פוליטיקלי קורקט, ולכן מראש הם חוטאים לעצם הכוונה. "פוליטיקלי קורקט" אינו מושג שמכוון לנימוס, אלא מושג המכוון לכך שהשיח לא יעמיד אוכלוסיות מוחלשות במבוכה מעבר למה שקיים כבר.

קרא עוד