העיקר הבריאות


הסתיו מתאפיין בד"כ ביובש ברוב רחבי הארץ, ולכן יש להתאים את התזונה בעונה זו, כך שתחזיר את הלחות לאיברים הנכונים בגוף. אז מה כדאי לאכול בסתיו ומה פחות?

קרא עוד

ארתרוסקופיה של הברך היא טכניקה כירורגית שיכולה לאבחן ולטפל בבעיות במפרק הברך. איך זה מתבצע? הכל במאמרו של ד"ר מאוריציו פינקלשטיין, מומחה בפגיעות ומחלות ברכיים

קרא עוד

הזרקות תוך עיניות מאפשרות, בחלק מהמקרים, להאט את קצב התקדמות מחלה ברשתית, ואף עצרו את התקדמותה והביאו לשיפור הראיה בחלק מהמטופלים.

קרא עוד

בעבר היו מי שהמליצו להמתין 'עד שהקטרקט יגיע לבשלות'. המלצה זו הייתה נהוגה בטכניקות הישנות של הסרת הקטרקט. כיום ממליצים מרבית הרופאים לבצע את הניתוח עם הופעת ההפרעה הקריטית לראייה.

קרא עוד

האם שגרה, בכל הקשור לתזונה ואורח חיים בריא, טובה לנו? האם זה נכון לדבוק בשעות קבועות, במאכלים קבועים, בספורט קבוע, או שעדיף "לבלבל את האויב" ולגוון כמה שיותר?

קרא עוד

מאמנת הכושר אורטל משעלי עם חמישה תרגילי כושר שאפשר לעשות בכל מקום

קרא עוד

בקע מפשעתי בילדים ותינוקות - מהם הסימנים, מתי נדרש טיפול וכיצד הוא מתבצע. ד"ר דני ירדני, כירורג ילדים, עם התשובות

קרא עוד

תנועה במתכונת נכונה היא המתכון לבריאות טובה. הקדישו כחצי שעה עד שעה מדי יום, ארבע עד חמש פעמים בשבוע. התאהבתם? רוצים יותר? אין בעיה, בתנאי שעצימות התנועה תגבר בצורה הדרגתית ומתונה.

קרא עוד

מה כדאי לנשים לאכול בכל גיל וממה רצוי להימנע?

קרא עוד

דליות ורידים ברגליים הן לחלוטין לא רק בעיה אסתטית. אז מה עושים איתן וכיצד ניתן להעלימן? הכל במאמרו של ד"ר עומר עבד אל כרים

קרא עוד

עייפות, חולשה, דיכאון, אוסטיאופורוזיס - אלו הן רק חלק מהתופעות שיכולות להיגרם עקב פעילות יתר של בלוטות יותרת התריס. אז כיצד מאבחנים ואיך מטפלים? הכל במאמרו של ד"ר נדאל מוהנא

קרא עוד

תחום הגינקולוגיה ידוע כתחום המטפל בבעיות בריאותיות שונות הקשורות לפריון ולמערכת הרבייה הנשית. לאחרונה התפתח מאד תחום חדש, שלא מרבים לעסוק בו ברבים, מן הסתם כי מדובר בסוגיות אינטימיות עדינות, מהסוג שנשים חשות לא פעם אי נוחות לדבר עליהן, אפילו עם הקרובים להן ביותר. הכירו נא את תחום האסתטיקה הגינקולוגית.

קרא עוד

סוכר וגלוטן - כיצד הם משפיעים עלינו, מדוע כדאי להפחית בצריכתם ואיך עושים זאת?

קרא עוד

רוצים לרדת במשקל? איך עדיף לעשות זאת - לבד או בקבוצה?

קרא עוד

ילדיכם סובל מירידה בשמיעה או איחור בהתפתחות השפה? ייתכן שיש לו נוזלים באוזניים

קרא עוד

בשעה שכולנו עסוקים בלהספיד את מערכת הבריאות בישראל, דווקא אצלנו בעמק קורים דברים טובים.

קרא עוד

תחום כירורגיית הילדים הינו מתקדם מאד כיום, מגוון הניתוחים בתחום הוא רחב, וחלקם אף נחשבים לפשוטים מאד. לפיכך, אין שום סיבה שילדכם יסבול ויכאב כאשר ניתן לפתור את הבעיה שממנה הוא סובל, באמצעות ניתוח פשוט יחסית, שההתאוששות ממנו מהירה.

קרא עוד

הכירו נא את הנושא החם ביותר בעולם הרפואה: השתלת חיידקי מעיים. האם מדובר באמת ברפואת העתיד?

קרא עוד

מדוע קשה לנו כל כך לחזור למשקל טרום ההריונות, ומה בכל זאת ניתן לעשות?

קרא עוד