איילת רן עושה לכם סדר


כתבה: גלית בצלאל | צילום: עמירם ציונוב

מי מאיתנו לא אוהב סדר וארגון? הרי כולנו רוצים שהבית שלנו או המשרד, יהיו תמיד מאורגנים ומסודרים. כשהבית מסודר אנחנו מרגישים טוב יותר, בזמן שעומס פריטים ובלגן יגרום לנו לתחושת מועקה ומחנק. העניין הוא ש...איך לומר זאת בעדינות? ....לא כולנו יודעים לשמור על הסדר ולא לכולנו יש את הזמן או הרצון להתעסק בזה. למרבה המזל יש אנשים שזהו ייעודם בחיים - לעזור לנו לשמור על הסדר. איילת רן מהיישוב עצמון היא אחת כזו. מסדרת בתים מקצועית כבר 14 שנה.

"מאז שהייתי קטנה, תמיד התעסקתי בשיפור מראה של דברים. כילדה בגן הייתי מסדרת את הגן כשכולם היו ישנים. הגננות היו מאוד מרוצות. כשבגרתי הפכתי את זה למקצוע", אומרת איילת בחיוך.

אז למי בעיקר מתאים השירות?

לאנשים שעברו משבר ומבקשים לעשות שינוי מהותי בבית; לכאלה שלא יודעים לשמור על סדר והבלגן שולט בבית דרך קבע; לאנשים שביתם כל כך מבולגן, שהם לא יודעים איפה להתחיל וזקוקים ליד מכוונת ולמישהו שיחזיר אותם למסלול; לאנשים שהניירת שלהם עולה על גדותיה וזקוקים למישהו שיעשה להם סדר. איילת עוזרת לאנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז לסדר את הבית בצורה שתהיה להם פשוטה יותר. כמי שסובלת בעצמה מהפרעות קשב, היא יודעת בדיוק היכן נמצאים הקשיים.

ויש גם לקוחות שמשתמשים בשירותיה באופן קבוע, כאלה שהיא מגיעה אליהם מדי תקופה כדי לעשות להם סדר. רינה, תושבת אחד מקיבוצי העמק, היא אחת מהם:

"איילת היא פיית הארונות שלי. כשאני לא מוצאת דברים בתוך עומס הארונות, אצלי בארון הפנימי הכל מבולגן ואין לי שקט. אני מתקשרת לאיילת שמגיעה עם מאור פנים, מפזרת סביבה אנרגיות טובות, והבית בעזרתה ובעזרת החוש האסתטי שלה הופך להיות מסודר ויפה למראה. איילת זריזה ומתקתקת את העבודה, ועם זאת לא עושה מהלכים על דעת עצמה מבלי לשאול ולחשוב יחד. יום של סידור ארונות איתה הוא יום כיף, גם במהלך העבודה וגם בראיית המראה החדש בסיום היום".

לעסק שלה קוראים איילת מא' ועד ת', היות שבמסגרת השירות שהיא מעניקה, היא לא רק עוזרת לכם לעשות סדר, אלא גם מעצבת מחדש את המרחב, או מה שנקרא היום הום סטיילינג.

"אני רואה איך המשפחה מתנהלת, ונותנת לבני הבית טיפים איך לשנות ולשפר את מראה הבית. נושא הנראות הוא חשוב, אך הפונקציונליות לא פחות חשובה. חשוב לי שהכול יהיה פשוט ונוח לשימוש. החוכמה היא להשתמש בחפצים שיש כבר בבית, שברגע שאתה רק מניח אותם במקום אחר, זה יוצר שינוי גדול. לא תמיד צריך לרוץ לבזבז כסף ולרכוש פריטים חדשים".

יש במקצוע הזה סוג של חדירה לפרטיות. ללקוחות שלך אין בעיה עם זה?

"יש בי רגישות מאוד גדולה לפרטיות שלהם. זה אחד הדברים הכי חשובים במקצוע הזה. אני לא חודרת לפרטיות, לא מסתכלת על תלושי שכר ולא קוראת מכתבים אישיים. אני מודה שזה מרגש אותי כשלקוחות סומכים עלי ומאפשרים לי להיכנס למקומות הכי אישיים שלהם, כאילו הייתי בת משפחה".  

כחלק משירות סידור הבתים איילת מסייעת ללקוחותיה גם במעברי בתים, באריזה ובפריקה, שם לדבריה, נמצא האתגר הרגשי הגדול מכולם.

"זה לא פשוט להיפרד מבית ומחפצים שהיית רגיל אליהם. יצא לי ללוות משפחות במעברים מבית גדול לקטן, מהבית לדיור מוגן, אנשים שהתגרשו והיו צריכים להתמקם בבית חדש, וגם כאלה שפתאום נשארים לבד בבית וצריכים ארגון מחדש. אלה תהליכי פרידה לא קלים, ויוצא שתוך כדי המעבר אני מהווה גם סוג של אוזן קשבת שנותנת תמיכה רגשית. אנחנו מחליטים יחד מאילו חפצים אנחנו נפרדים ומה אנחנו משאירים ואני מאוד שמחה להיות במקום הזה כדי לעזור".

רגע לפני שהחגים מגיעים, זוהי הזדמנות פז לעשות סדר בבלגן, אז כמו שאיילת נוהגת לומר תמיד - התקשרו, והכל יהיה ב-סדר.

איילת מא' ועד ת' - סדר, ארגון ועיצוב הבית

איילת רן – 052-3965333

בקרו באתר: www.ayelet.info

וחפשו אותה בפייסבוק


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.