ראש השנה שלי


ראש השנה, והחגים בכלל, תמיד מחזירים אותי אחורה בזמן אל ילדותי בקריית אתא, אל ערב החג אצל סבא וסבתא...ראש השנה אצל סבתא אחת וסוכות אצל השנייה. זה מחזיר אותי אל הסוכה הקטנטנה שבנה סבי משה ז"ל, במיוחד בשביל נכדתו הבכורה, סוכה שהייתה כל כך קטנה, שבאמת לא היה בה מקום לשום דבר מלבדי. אבל הייתי ממש גאה בה, בסוכה שלי, ובסבא משה שבנה אותה רק בשבילי.

זוכרת את ארוחות החג, את תפוחי האדמה המטוגנים של סבתי שרה, שמעולם לא הצלחתי להעתיק, עד כמה שניסיתי. את מרק העוף, את הגפילטע פיש של סבתא הדסה ז"ל, או כפי שאנחנו נהגנו לקרוא לה, ממה. זוכרת את הביקור בבית הכנסת ואת ההמתנה בחוץ לתקיעת השופר שמבשרת את סוף הצום של יום כיפור. 

תמיד הרגשנו היטב את החג שמתקרב. התחלנו להתרגש כשהיינו מקבלים אגרות ברכה בדואר כמה שבועות לפני החג, כאלה עם איורים של ילדים שרצים להם להנאתם בשדה, או ציפורים בציפוי נצנצים. הייתה מעין אווירת קדושה באוויר, שבאופן בלתי מוסבר, הלכה ונעלמה ככל שבגרתי. נכון, חגים זה נחמד, זה משפחה, זה ביחד, זה קצת חופש, אבל זה לא אותו דבר. בשום מובן. והאמת היא שאין לי שום הסבר הגיוני לזה, אבל אני ממש ממש מתגעגעת אל אותם הימים.

היום ראש השנה עבורי הוא יותר זמן של סיכומים....אילו תכניות הצלחתי ליישם השנה? מה השתפר ומה פחות? האם עמדתי ביעדים שהצבתי לעצמי או לא?

אז לא, גם השנה לא הצלחתי להשלים את כתיבת הסרט שלי, אבל לפחות הצלחתי לפנות לעצמי זמן כדי לבקר סוף סוף במדינה האהובה עלי – דרום קוריאה, ואני כבר מתכננת את חזרתי לשם. ומה עוד? החברה שלנו גדלה והרחיבה את שירותיה בעולם התוכן, ואלה בהחלט חדשות טובות, למרות שהזמן הפנוי המועט שהיה לי הלך והצטמצם. בשנת תשע"ט הפסקנו לעשן, אני ובן זוגי, אחרי יותר משלושה עשורים של עישון כבד. והתחלנו לצעוד, יחדיו, בשדות של הכפר, ואנחנו אפילו ממש נהנים מזה (ומי שמכיר אותנו יודע שמדובר בהישג בלתי רגיל). אולי העובדה שאנחנו מתקרבים לעשור השישי של חיינו, היא זו שהצליחה לשלוף אותנו מאזור הנוחות, אבל היי, מי אמר שלא קרו לנו דברים נפלאים השנה?

ואחרי הסיכום, יש גם הצבת יעדים חדשים ותכניות לשנה חדשה, וחלומות נוספים להגשים, ואני מאחלת לנו ולכם, קוראינו היקרים, ששנת תש"ף תשפר אותנו עוד יותר. שנהיה טובים יותר אחד אל השני, שנדע להעריך את הדברים הטובים בחיינו, לשחרר את הכאבים והמועקות ולדלג בקלילות על המהמורות. בקיצור, שתהא זו שנה מלאת דבש, אהבה, בריאות, פרנסה טובה וחוויות נהדרות לכולם.

בברכת חגים שמחים לכם ולמשפחותיכם,

שלכם באהבה גדולה,

גלית בצלאל      


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.