איילטיס מזמינה אתכם לזוז


כתבה: גלית בצלאל | צילום: יורם בן דרור

כמי שמבלה את רוב יומה במשרד מול המחשב אני תמיד מתמלאת קנאה כשאני פוגשת אנשים שעוסקים בפעילות גופנית. כאלה שממש עובדים בזה. הם תמיד נראים לי נמרצים יותר, מלאי אנרגיות, זקופים כאלה, שלא לומר חטובים. בקיצור, "מעצבנים". זו הייתה גם המחשבה שחלפה בראשי בעודי משתרכת לי בעצלתיים בשביל המוביל אל החצר הגדולה בקיבוץ מרחביה, בדרך לאיילטיס - סטודיו לפילאטיס מכשירים של איילה יצחק.

הדלת נפתחת ולעיני נגלה סטודיו מרווח ומאובזר. את פני מקבלת אישה מקסימה, שבאופן לא מפתיע, עונה בדיוק לתיאור שלי למעלה. חיבוק היכרות והשיחה קולחת. הסטודיו נמצא בקואופרציה שהייתה חלוצת הישובים העבריים והחקלאיים בארץ ישראל, מה שמוסיף מאוד לקסמו.  

עם לא פחות מ- 24 שנות ניסיון מאחוריה ותואר ראשון Be.D בחינוך גופני, איילה יצחק (51), תושבת קיבוץ מזרע, מלמדת אנשים לשמור על גופם, ומשלבת בעבודתה את כל עולמות התנועה - פילאטיס מכשירים, מזרן, TRX, אירובי, יוגה, ייעוץ ארגונומי ושיקום - כל דבר שיגרום לנו לזוז ובעיקר להרגיש טוב יותר.

"כחיילת ניהלתי מרפאה צבאית והדרכתי בעזרה ראשונה. אחרי הצבא חיפשתי דרכים לעסוק בבריאות, אבל לא ממקום של חולי ובתי חולים, אלא ממקום של פנאי ורווחה, של להעניק לאדם איכות חיים טובה יותר. לימדתי חינוך גופני בבתי ספר במשך 18 שנה, כשאני עוברת מדי שנה השתלמויות בנושא אנטומיה, פיזיולוגיה, גוף אדם ותנועה. לא עצרתי לרגע. גם היום אני לומדת כל הזמן ומקפידה להתעדכן בכל התרגילים החדשים, כדי ליישם אותם בעבודתי", היא מספרת.

אחרי שנים שעבדה באולמות גדולים ועם כיתות של 40 תלמידים, היה לה חלום לפתוח סטודיו משלה, שבו היא תלמד קבוצות קטנות ואינטימיות שתאפשרנה לה להעניק תשומת לב לכל מתאמן. הידע הרב שלה והעבודה בקבוצות קטנות של עד 5 מתאמנים, מאפשרים לה לבנות לכל אחד את תוכנית התרגול המדויקת עבורו. השיעורים מאוד מגוונים ויצירתיים וישנן קבוצות תרגול ברמות שונות – מתחילים, בינוני ומתקדמים. 

"לכל אדם יש את המכלול הפיזיולוגי והסביבתי שלו. אני רואה כל מתאמן ונותנת הנחיות מדויקות לכל אחד ואחת. הלקוחות שלי מרגישים בטוחים כי אני מבינה בגוף האדם. זה מרגש אותי כשאנשים סומכים עלי ובוטחים בי מספיק כדי לבוא אלי אחרי לידות או פציעות. הסיפוק הכי גדול מבחינתי זה לראות אנשים שנרפאים מכאבים בזכות העבודה בסטודיו. התרומה היא גם פיסית וגם נפשית".

הסטודיו פתוח למתאמנים ומתאמנות מגיל 18 ועד בכלל. המתאמנת המבוגרת ביותר שלה היא כבר בת 90. יש כאן נשים בהריון ומנגד כאלה עם בריחת סידן/אוסטיאופורוזיס. אילה מנחה אותן עוד לפני השיעור אילו תרגילים מותר להן לבצע ואילו לא, הכול כמובן בצורה אישית ודיסקרטית ולא מול שאר המתאמנות בקבוצה. בנוסף היא מעבירה גם שיעורים פרטיים לאנשים שזקוקים לשיקום מורכב יותר, כאלה שעברו אירוע מוחי או ניתוחים כמו החלפות ברך או ירך.

על מנת לתת מענה למכלול רחב של אנשים, הסטודיו פועל בימים א'-ו' מ- 7:00 בבוקר ועד 12:00, ואחה"צ מ- 17:00 עד 21:00. וכדי לפשט את תהליך שיבוץ האימונים, לכל מתאמן יש שם משתמש וסיסמה שעמם הוא יכול פשוט להיכנס לאתר הסטודיו, לשבץ את עצמו במועד המתאים לו, לשנות מועד או לבטל.

"הגעתי לאיילה עם כאבים חזקים, בריחת סידן, מפרקים כואבים ומה לא? תוך מספר חודשים אני אישה אחרת. הכאבים פחתו ואני חזקה יותר, חייכנית ובעיקר מאושרת. הכל בזכות הנחישות והאימון השמרני והאיכותי בסטודיו". זה מה שמספרת אורית, אחת המתאמנות בסטודיו של אילה. ומה יש להוסיף על כך?

איילטיס - סטודיו לפילאטיס מכשירים

החצר הגדולה קיבוץ מרחביה | 052-4696456 

בקרו באתר  Ayalapilates.weekin.co.il ובעמוד הפייסבוק - אילה סטודיו לפילאטיס מכשירים


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.