חלום שהפך לתכשיט


כתבה: גלית בצלאל | צילום: אסף רונן

אינני חובבת גדולה של תכשיטים. אף פעם לא הייתי. עוף מוזר שכזה. הסיכוי שתפגשו אותי כשאני עונדת שרשרת, צמיד או טבעת, קלוש עד אפסי. יחד עם זאת, היה לי קשה שלא להתפעל מיופיים של התכשיטים שמציגים לראווה בני הזוג אנט ואורי אנקרי, בחנותם - אנקרי תכשיטים שבעפולה. אומרים שיהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה....ובכן, אם יש כאן מישהי שלא תשמח לקבל יהלומים כמתנה לחג, ליום ההולדת, ליום הנישואין או סתם כמחווה של אהבה, שתקום עכשיו.

אנקרי תכשיטים, כמו הרבה עסקים נפלאים אחרים, החלה כתחביב שהפך מהר מאוד לעיסוק. אורי אנקרי למד צורפות לפני יותר מ- 20 שנה, במכללה הטכנולוגית לתכשיטנות ובמכללה ליהלומים ותכשיטים במרכז הגמולוגי GCI, והחל לייצר תכשיטים ולמכור אותם. כאשר הביקוש לתכשיטיו הלך וגדל, החליטו בני הזוג, תושבי גן-נר, לפתוח חנות בעפולה, ומאז הכול היסטוריה. אנקרי תכשיטים פועלת בעיר כבר משנת 2000, כשבשנת 2016 עברה למיקומה הנוכחי עם חנות התכשיטים ובית המלאכה של אורי שנמצא בסמוך לה. אורי מייצר בעבודת יד את רוב התכשיטים הנמכרים בחנות, שם ממתינה לכם אנט אשתו שתשמח לשדך לכל אחת מכן את התכשיט המתאים לה ביותר - טבעות נישואין, אירוסין, צמידים ושרשראות בשילובים מיוחדים של זהב, אבני חן ויהלומים. שירות נוסף שאנט מציעה ומנוסה בו, הוא ניקוב חורים באוזניים לעגילים.

"שירות מדהים. קניתי שם תכשיטים יפים והם באמת אנשים שיודעים להעניק יחס נעים ומקצועי. ממליצה באהבה", אומרת לקוחה אחת. "שרות אדיב ומקצועי מאד...אנשים נחמדים ..קיבלתי בדיוק מה שרציתי", אומרת השנייה.


תוכלו למצוא כאן מבחר עצום של תכשיטי זהב ויהלומים, להזמין תכשיטים מעוצבים בהתאמה אישית וגם לתקן, להתיך תכשיט ישן שירשתן מהסבתא ולעצב ממנו תכשיט חדש לפי בחירתכן, בעיצוב בלעדי ואפילו עם חריטה של הקדשה אישית. ובכלל, אם יש לכם זהב למכירה בבית, באנקרי תכשיטים ישמחו לרכוש אותו מכם או להחליפו עבורכם. עם ניסיונו רב השנים כאמן יוצר, אורי מבצע גם הערכות שווי של תכשיטים עבור חברות הביטוח, למי שמעוניין בכך.

"אנחנו לא רק מייצרים בעצמנו את רוב התכשיטים שנמכרים בחנות, אלא גם חורטים על תכשיטים ומתקנים במקום בעת הצורך, כך שניתן להגיע אלינו עם תכשיטים שדורשים תיקון, גם אם נרכשו במקום אחר. אנחנו נתקן אותם בשמחה ובאהבה. עצם העובדה שיש לנו בית מלאכה במקום, חוסך את זמן ההמתנה שיש בד"כ בחנויות אחרות כאשר מוסרים תכשיט לתיקון", אומרת אנט.  

ולגברים שביניכם, זה הזמן להראות לאשה שלצדכם עד כמה אתם אוהבים אותה. אל תחכו ליום ההולדת. ואם כבר רוכשים תכשיטים, אז כדאי לעשות זאת אצל הטובים ביותר. והחג אוטוטו כאן, אז למה אתם מחכים?

אנקרי תכשיטים: חנות - ארלוזורוב 17, עפולה 04-6575181, סדנא ובית מלאכה – אוסישקין 26, עפולה 04-6592276 | חפשו אותם בפייסבוק


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.