טיפול זוגי


כתבה: גלית בצלאל | צילום: אסף רונן

מעשה שהיה כך היה. לפני מספר שבועות התחלתי לחוש בכאבים במותן ובגב התחתון - לא חזקים, אבל די מעיקים. בהיותי חרדתית מדופלמת, מיהרתי לקבוע לי תור לרופאת המשפחה. אבל אז חל מפנה בעלילה. בבוקר בו הייתי אמורה לפקוד את מרפאתי, פגשתי את בני הזוג חיים שטרן ומוניקה גורבן מקיבוץ ניר דוד. אין לי שום הסבר רציונלי לעניין, אבל בסיומו של הטיפול שקיבלתי מידיהם, הכאבים נעלמו והתור לרופאה בוטל.

את חיים (71) ומוניקה (59), שעלו ארצה מארגנטינה בשנת 1964, בהפרש של שבועיים בלבד, הפגיש הגורל לפני 27 שנה. עבור שניהם מדובר בזוגיות שניה. לו יש שני בנים, לה יש שתי בנות וביחד יש להם שישה נכדים. הוא מאמן אישי ומטפל רב תחומי והיא מאמנת ורפלקסולוגית. שניהם הגיעו לעולם הטיפול מרקע שונה לגמרי – הוא כמנהל מוסך והיא כמנהלת חשבונות.

חיים מתמחה בטיפול בביו אנרגיה, קארמה תרפיה וביו-מגנטיזם, השיטה בה השתמש על מנת לטפל בכאבי הגב שלי. 

אבל מה זה בעצם ביו-מגנטיזם?, שאלתי. 

"מדובר בשיטה שמשתמשת במגנטים חזקים מאוד לצורך איזון הבסיסיות והחומציות בגוף. כאשר אלה מאוזנים, אנחנו בריאים. כאשר אנחנו לא באיזון ורמת ה- PH בגוף נמוכה או גבוהה מדי, מתפתחים בגופנו ווירוסים למיניהם, טפילים, בקטריות ופטריות, והחיבור ביניהם יוצר סימפטומים שונים, כאבים ומחלות. תפקיד המגנטים, המונחים על נקודות שונות בגוף, הוא לאזן את החומציות ולמצוא את הקונפליקט הראשי שהפעיל את המחלה".

מה הכוונה בקונפליקט שהפעיל את המחלה?

"קונפליקט הוא כל דבר שהגוף חווה כטראומה וצף מחדש. אם לדוגמה קרה לך משהו בילדות והגוף חווה זאת כטראומה, ובנקודת זמן כלשהי בחיים מתרחש משהו שמעלה בתת המודע שלך את אותו זיכרון, הגוף יוצא מאיזון ומתפתחים בו כאב או מחלה. על פי רוב, אנחנו מדחיקים את הדברים הרעים שקורים לנו ומתחילים להתנהל מתוך הזיכרון הזה, מבלי להיות מודעים לכך, ובהתאם, הגוף שלנו נחלש מאוד בדרך. היה לי מקרה של אישה עם ילד בן 5, שלא הייתה לה זוגיות כבר כמה שנים. במהלך הטיפול עלה סיפור על אחותה התאומה שגנבה לה את החבר בעבר, ומאז היא בעצם התקשתה למצוא זוגיות. באותו רגע העניין הזה נפתר וזמן קצר לאחר מכן היא כבר הייתה במערכת זוגית".

אם הכל בתת מודע, אז איך מזהים את שורש הבעיה?

"אני משתמש בשיטת הקינסיולוגיה היישומית כדי לאבחן את הבעיה. ברגע שהמטופל עולה על המיטה בקליניקה, אני שואל את הגוף שאלות. המטופל עצמו לא צריך לדבר. לפי תגובות הגוף ובהתאם לפרוטוקול מאוד ברור שאני עובד אתו, אני יודע היכן נמצאת הבעיה והיכן יש למקם את המגנטים על מנת לפתור אותה. אני מקבל את כל הנתונים מהתת מודע שלו. אני משלב בטיפול גם אימון אישי שבעזרתו אנחנו מוצאים את מקור הטראומה שגרמה לאותו כאב להתפתח. ברגע שמבינים מה היה שם ולמה זה קרה, אפשר להביא לריפוי. הכל חיבור של גוף-נפש ונשמה. כבר אחרי הטיפול הראשון יש הטבה מיידית, כי אנחנו מטעינים את הגוף ומאזנים אותו. בדרך כלל על מנת להגיע לריפוי מלא נדרשים כ- 4-5 טיפולים".

האבחון והטיפול מתבצעים בלבוש מלא ואינם מלווים בשום כאב. נהפוך הוא, הם אפילו נעימים. חיים מבצע סריקה של כל הגוף, וברגע שהתת מודע אומר את דברו שמשהו לא מאוזן, הוא פשוט מניח זוג מגנטים במקום המתאים. הוא מספר לי על הצלחות גדולות מאוד ומראה לי את חוות הדעת הרבות שקיבל ממטופלים ומטופלות, כמו למשל חולות פיברומיאלגיה שחל שיפור מאוד משמעותי במצבן, או אדם שסבל משיעול כרוני ובעקבות הטיפול השיעול נעלם. לדבריו, הטיפול יעיל מאוד גם במחלות כמו פרקינסון, סוכרת ובעיות במערכת העיכול, אך הוא אינו מתאים לאנשים עם קוצב לב, נשים בהריון או חולים אונקולוגיים שקיבלו כימותרפיה בשנה האחרונה.

"כמעט כל מחלה ניתנת לריפוי באמצעות הביו-מגנטיזם. הגדולה בשיטה היא יכולתה לזהות בקטריות שיצאו מאיזון ועדיין לא התפתחו, ואז זה הופך לטיפול מונע, לפני שהאדם יודע בכלל שמשהו לא בסדר", אומר חיים.

מוניקה עצמה מספרת כי סבלה מסינוסיטיס במשך שנים, והטיפול בביו-מגנטיזם הצליח לרפא אותה. "היה רגש כלשהו בתת המודע שלי שפשוט הפעיל את המחלה, והמגנטים הצליחו לאזן את זה ולפתור את הבעיה", היא מסבירה.

כאמור, כמי שחייבת לבדוק בעצמה את אמיתות הדברים, עליתי על מיטת הטיפולים של חיים. לאחר אבחון קינסיולוגי קצר, הוא הצמיד לגופי כמה זוגות מגנטים, והשאר היסטוריה. הכאב פשוט חלף כלא היה.

אחרי הטיפול במגנטים זכיתי גם לטעימה מטיפול רפלקסולוגי מידיה הנאמנות של מוניקה. כמאמנת ורפלקסולוגית היא מתמחה בעבודתה בהריון, לידה ופריון, וגם בנשים המצויות בפרשת דרכים - כמו למשל נערות לפני שירות צבאי או נשים הזקוקות להכוונה במסלול לימודים או קריירה.

לשאלתי איך נוצר השילוב בין האימון לרפלקסולוגיה, היא עונה: "הגעתי למסקנה שהמגע מכניס שקט לגוף ומאפשר לאנשים לחשוב, ומשם עולים וצפים הדברים שדורשים עבודה. מגיעות אלי נשים כבר בשלב ההחלטה להיכנס להריון. הרפלקסולוגיה עושה הכנה לגוף ומניעה את מערכת הרבייה. היא טובה גם כאמצעי לזירוז לידה. לפעמים די בטיפול אחד כדי לשלוח את האישה לחדר לידה. בתוך תהליך הליווי של ההיריון אנחנו מדברות המון על השינוי שעומד להתרחש במשפחה ואיך להכין את עצמך לקראת זה".

מוניקה משלבת בעבודתה גם אימון אישי ועבודה עם קלפים. הטיפול מתחיל בטבילת הרגליים במים חמים, כשבהמשך משוחחים, פותחים קלפים ועולים על המיטה. בסופו של דבר מובטח לכן שתצאנה מכאן רגועות ומלאות באנרגיות חדשות.

"אני מאמינה שאישה צריכה לשים את עצמה במרכז ולטפל בעצמה. כשאני במרכז וטוב לי, זה מאפשר לי להיות טובה גם כלפי הסביבה. כך כולם מרוויחים", אומרת מוניקה.

בנוסף לעבודתה כמאמנת היא גם מנחה מעגלי נשים. "אני מגיעה עם הקלפים ואנחנו עושות תהליך של התכווננות ודמיון מודרך. המוטו הוא העצמה והתפתחות. לנשים יש צורך לדבר ולשחרר דברים. השיתוף של אישה אחת מעורר את יכולת השיתוף של שאר הנשים, וכך אנחנו מבינות שכולנו מתמודדות עם אותם דברים, רק בצורה אחרת. זה נותן כלים להמשך".

לסיכום, אוכל לומר רק זאת: בעולם יש כנראה שני סוגי אנשים - אלה שסוגדים לרפואה המערבית ומרימים גבה כשממליצים להם על טיפול אלטרנטיבי, ואלו שדי באזכור של רופא או בדיקה פולשנית כלשהי, כדי לעורר בהם חלחלה. אני משתייכת לזן הראשון, אבל חיים ומוניקה הצליחו להפתיע אותי...ועם עובדות לא מתווכחים!

חיים שטרן – מטפל ומאמן רב תחומי – ביומגנטיזם, ביואנרגיה, קארמה תרפיסט –
050-7590267 | 
jaims10@gmail.com | פייסבוק: המרכז לביו מגנטיזם

מוניקה גורבן – אימון אישי, רפלקסולוגיה הריון ולידה 050-6371880 | monicagorban@gmail.com

פייסבוק: Monica Gorban

קליניקה בקיבוץ ניר דוד 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.