כואב לכם? אולי כדאי שתשקלו טיפול ויסצרלי


סובלים ממיגרנות? סביר להניח שהכבד שלכם לא מתפקד כראוי. מפרקים כואבים? ייתכן שיש לכם בעיות בכיס המרה. נשמע לכם תלוש מהמציאות? אז זהו, שלא.

עבור ד"ר אלה סלע והמטפל ולרי פילטוב מקליניקה "אריאל לרפואה משלימה", זה ברור כשמש, מציאות בה הם נתקלים יום יום. כל מה שנדרש זה לדעת להסתכל על הגוף כמכונה שכל חלקיה עובדים בסינרגיה זה עם זה, ולהבין שכאשר אנו חשים כאב במקום מסוים, זה לא בהכרח מעיד על בעיה מקומית. בהתאם לכך, במקרים רבים, טיפול מקומי בכאב עצמו לא ירפא את הבעיה האמיתית מהשורש.

סקפטיים? גם אני הייתי, עד שעליתי על מיטת הטיפולים של ולרי. לא סיפרתי לו דבר על הכאבים מהם אני סובלת או על בעיות רפואיות נוספות. רציתי שהוא יגלה לבד. אחרי כמה לחיצות בבטן, הוא אכן גילה.

לדברי ולרי וד"ר סלע, הטיפול הנכון במרבית הבעיות וכאבים הוא באמצעות טיפול ויסצרלי, או במילים אחרות מניפולציה ויסצרלית, שמשמעה עיסוי בטן עמוק. מדובר בשיטת טיפול שקיימת כבר מאות בשנים. הסבתות הסְלַאבִיות היו מטפלות בצורה עממית בשיטה זו, והיא מוכרת גם מהמזרח הרחוק. השיטה התפרסמה באירופה בשנות ה- 80 כשהאוסטיאופת הצרפתי ז'אן פייר באראל פיתח את הטכניקה של מניפולציה ויסצרלית והוציא לאור את עבודתו בנושא.

מדובר בשיטת טיפול ידנית המסתמכת על היכולת להרגיש את הכוחות התקינים והחריגים המופעלים בגוף, באמצעות מגע ומישוש הבטן. כך ניתן לגלות הגבלות בתנועה, שינויים מבניים, הידבקויות וחוסר תפקוד של איברים פנימיים. ליקוי במנח או יכולת תנועה של אחד האיברים הללו יכול לגרום להפרעה באספקת הדם, בעיצבוב, בניקוז הלימפתי, ובהתאם גם לכאבים באיברים שכנים. השיטה מאפשרת טיפול נקודתי בשורש הבעיה, בכך שהיא משחררת רקמות ומרפאה ליקויים מבניים ותפקודיים של איברים פנימיים, הפוגעים בפעילות התקינה של הרקמות. בכך משתקמת יכולתו הטבעית של הגוף לכוון את עצמו לתפקוד מאוזן ויעיל.

"הטיפול הויסצרלי מסייע לסילוק ופינוי יעיל ומהיר יותר של פסולת ורעלים מהגוף, משפר את חילוף החומרים, את תפקוד האיברים הפנימיים ואת זרימת הדם, מרפא תהליכים דלקתיים ומשפר את תפקוד מערכת הלימפה", מסביר לי ולרי.

ולמי מתאים הטיפול? לכל מי שסובל מהבעיות הבאות:

 • בעיות במערכת העיכול (דלקות קיבה, ריפלוקס, קוליטיס, עצירות כרונית, מחלות כבד, אבנים בכיס המרה ועוד).
 • בעיות במערכת השתן והמין, כולל אבנים בכליות ובעיות פרוסטטה.
 • צניחת איברים
 • בעיות גניקולוגיות שונות (ציסטות, מיומות, אנדומטריוזיס וכאבים וסתיים).
 • בעיות עור שונות
 • בעיות לחץ דם
 • דליות ברגליים ובעיות כלי דם
 • מחלות לב ועורקים
 • מחלות נוירולוגיות שונות, כולל מיגרנה וכאבי ראש כרוניים.
 • בקע טבורי ומפשעתי
 • בעיות שונות של מערכת שריר/שלד
 • אסטמה וברונכיטיס כרוני
 • בעיות נפשיות ורגשיות (דיכאון, חרדה, פוסט טראומה ובעיות שינה).

ולרי, העוסק כבר 18 שנה בטיפול הוליסטי, עיסויים, שיאצו ורייקי, יעשה הכול כדי שתצאו מכאן כאובים פחות ובריאים יותר. התהליך מלווה כמובן במעקב צמוד של ד"ר סלע, רופאה מעל 30 שנה ורופאה אלטרנטיבית כבר 19 שנה.

ד"ר סלע מסבירה: "גוף האדם הוא מכונה חכמה מאוד, צריך רק לדעת איך להפעיל את מנגנון הריפוי שלו. החוכמה היא לחפש את שורש הבעיה. לצערנו, מערכת הבריאות עדיין שולחת את המטופל אל רופא גב, לב, כליות, בלי להתייחס לקשר בין כל הכאבים והבעיות. היופי בטיפול הויסצרלי מצוי ביכולתו לסייע למנגנון הריפוי העצמי בגוף לייעל ולשפר את פעילותו, ולזרז תהליכי החלמה ושיקום".

לסיכום, אין צורך להמשיך לכאוב. צריך פשוט להגיע לכאן.


אריאל – קליניקה לרפואה משלימה
רח’ הגפן 7/6, נצרת עילית
054-2195621 
054-7300457
דוא"ל 
info@ariel-clinic.co.il
אתר: www.ariel-clinic.co.il
חפשו אותם בפייסבוק - אריאל קליניקה לרפואה משלימה