מה מספרות כפות ידיך?


כתבה: גלית בצלאל | צילמה: הילה גלעדי

האם גם אתם חשים לפעמים שאם רק הייתם מכירים את עצמכם טוב יותר, הייתם מצליחים לדייק את הבחירות שעשיתם לאורך השנים? שאולי זה היה מאפשר לכם לקבל החלטות טובות יותר? מה אם אומר לכם שרוב המידע שעשוי לסייע לכם לתכנן את עתידכם, מצוי בכפות הידיים שלכם?

"חשמל זורם בכפות ידיך", שרה פעם רותי נבון. אני לא יודעת לגבי החשמל, אבל מידע בהחלט זורם בכף היד.

"הכירולוגיה, או במילים פשוטות קריאה בכף היד, מאפשרת לנו ללמוד על מאפייני האדם ואישיותו, ולפיהם לכוון אותו לעשייה המתאימה לו", מסבירה הכירולוגית שלוה גלעדי מכפר ברוך. כבר יותר מ- 30 שנה שהיא קוראת בכפות הידיים.

"באמצעות המידע שמתקבל מכף היד, אדם יכול ללמוד להכיר את הפוטנציאל הגלום בו, לקבל תובנות בנוגע ליכולות שלו, למצוא אפשרויות חדשות, ומנגד, להכיר גם את הגבולות שלו. אנשים רבים לא יודעים מספיק על עצמם, או שהם נמצאים במצב של חרדה והכחשה. הכירולוגיה מזמנת לנו מסע שבסופו נכיר את עצמנו טוב יותר".

האם גם לכם סיפרו בילדותכם שאורך "קו החיים" החרוט על כף ידכם מעיד על אורך חייכם? מעשיה שכזו. אני ממש זוכרת שכילדים היינו עוסקים בהשוואה למי יש קו חיים ארוך יותר. אבל בכירולוגיה, כך מסתבר, הקווים המופיעים על כף ידינו הם רק חלק קטן ממה שיש לכף היד לספר. צורתה, המבנה שלה, אורכה ועובייה, עובי האצבעות וגמישותן, ואפילו איכות העור ותלמיו – כל אלה מספקים הרבה מאוד מידע על אישיותנו. במפגש עם שלוה למדתי למשל שיש שוני בין שתי כפות הידיים, ושחלק מהקווים החרוטים על כף היד יישארו קבועים במשך כל חיינו ואחרים ישתנו במהלך החיים.  

"אבחון כירולוגי אינו מדע, אבל הוא גוף ידע שדרכו אפשר להסתכל על הגוף והנפש כדי לייעץ ולעזור. זו תורה שיש לה היסטוריה קדומה ולמעשה אחת התורות הקדומות של האנושות. זו שפה הפועלת על כל בני האדם ולכל אדם יש סיפור. כפות הידיים, כמו גם האצבעות, יכולות להביע מצבים אישיים ונפשיים שונים".

אבל איך משתמשים בתובנות המתקבלות באבחון?

"באמצעות האבחון הכירולוגי אני עוזרת לאנשים למצוא את הכיוון הנכון להם בתהליכי קבלת החלטות בתחום המקצועי, בלימודים ובחייהם האישיים. לפעמים, כשהכל נראה תקוע ויש תחושה של דריכה במקום, מתעורר הצורך לקבל יעוץ והכוונה איפה יש פוטנציאל להתקדמות ואיפה קיימות חוזקות ואיך ניתן להתקדם הלאה. האבחון מתאים גם לאנשים שמבקשים להבין את מהות היחסים והקשרים שלהם עם אחרים ואת הסיבה לחסימות בקשרים אלה. הסיפוק הגדול ביותר שלי הוא כשאני שומעת שלקוחות שאבחנתי לפני שנים, אכן מימשו את הפוטנציאל שגלום בהם".

שלוה, בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בייעוץ וחינוך מיוחד, הספיקה לצבור בדרך גם תארים בשפה הערבית ומדעי המדינה, כולל תעודה בניהול משאבי אנוש. במשך למעלה מ-30 שנה עבדה כעובדת סוציאלית, כמנהלת השירות הסוציאלי וכמנהלת משאבי אנוש במרכזים הרפואיים "העמק" ו"כרמל." במקביל, רכשה את הסמכתה ככירולוגית אצל יעל האפט ז"ל, הנמנית עם מייסדי הגישה בישראל.

ובכלל, בניגוד למשתמע משמה, גם היום היא לא נחה על זרי הדפנה, וממשיכה ללמוד. בשנים האחרונות היא מעמיקה את ידיעותיה בתחום הרפואה המשלימה ומשלבת בטיפוליה בקליניקה גם פרחי באך, ארומתרפיה, תזונה קלינית והדרכה לאורח חיים בריא.

שלוה עושה שימוש בכל הידע והניסיון שצברה במהלך השנים בתחום העבודה הסוציאלית ומשאבי האנוש, על מנת לאבחן את הפוטנציאל המקצועי והאישי של אנשים העומדים בפני צמתי שינוי במהלך חייהם. לאחר האבחון, היא מעניקה ייעוץ מקצועי ותעסוקתי, ייעוץ קריירה, הכוונה לימודית, וכלים לקבלת החלטות נכונות ויעילות בהתלבטויות שונות. בנוסף, היא משתמשת באבחון הכירולוגי גם על מנת לסייע לארגונים וחברות השמה בהתאמת המועמדים הנכונים לתפקידים השונים.

"ההיכרות שלי עם עולם העבודה כמנהלת משאבי אנוש בעברי, מאפשרת לי להבין מה המעסיק מחפש ומהן דרישות התפקיד הייחודיות. כך מתקבלים ממצאים והמלצות בצורה מהירה, יעילה וחסכונית. זה יכול להתבצע במפגש אחד או שניים ויכול לכלול אבחון כירולוגי מלא, הכל ע"פ דרישות המעסיק".

האם אבחון בכף היד מתאים לכל אחד?

"זיהוי מדויק של מאפייני אישיות, כישורים ומכשולים, מתאפשר רק כשאנחנו ממוקדים ומשוחררים מהפרעות חיצוניות. וזה בדיוק מה שאני עושה בפגישת אבחון. הייחודיות של הכלי הזה טמונה בכך שהוא יעיל גם ללא שיתוף הפעולה של הלקוח. הוא לא צריך לומר דבר. אני רואה הכל דרך כפות הידיים. מה הוא יעשה עם התובנות זה כבר עניין שלו".

ואחרי כל זאת, הסכמתי לפרוש את כפות ידיי בפניה. את מה שהיא אבחנה אשמור ברשותכם לעצמי, אבל דבר אחד אני יכולה לומר: היא קלעה בול! 

שלוה גלעדי – מומחית לכירולוגיה

קליניקה בכפר ברוך

050-6261231

www.shalvagiladi.co.il

מייל: shalvagiladi@gmail.com


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.