מתחברת - מרגישה - מלבישה


כתבה וצילמה: גלית בצלאל

"את חייבת לקפוץ לראות את החנות החדשה ששרית פתחה", אמר לי בעלי האהוב, כשחזר מעוד אחד ממסעותיו היומיים ברחבי העמק. הוא התכוון לשרית קסלר כמובן, אחת מלקוחותינו הוותיקות ביותר, ומי שהייתה עד לא מזמן בעליה של חנות המעצבים Jolie שבתמרת. ומי אני שאתווכח? חנות חדשה של מי שכבר מזמן הפכה לחברה וחלק מהמשפחה, בהחלט מצדיקה גיחה של 40 דקות לתמרת. עם מיתוג חדש ובמיקום חדש בישוב, פגשתי אותה מאושרת ומלאת אנרגיות של התחלות חדשות. החנות החדשה הנושאת את שמה - שרית, מביאה לידי ביטוי את אישיותה במלוא הדרה. מתחברת - מרגישה – מלבישה, זה הסלוגן החדש, שבמקרה זה ממש קולע בול, שכן רוב לקוחותיה של שרית עד היום מגיעות אליה גם מהצפון הרחוק ומהצד השני של העמק, כי הן יודעות שהיא תתאים להן את הבגד הכי נכון עבורן. ויש גם כאלה שהבגדים הם רק תירוץ עבורן כדי לבוא ולפטפט איתה. בעצם, אפשר לומר שהמעטפת אולי השתנתה, אבל המהות נשארה כשהייתה, רק מדויקת יותר עבור שרית, בשלב זה של חייה. זו עדיין אותה פינה אינטימית, כפרית, שקטה ורגועה שבה תמיד יגידו לכן בכנות את האמת, ולא ינסו למכור לכן משהו רק כדי לקחת את כספכן. אף אחד כאן לא יאמר לך שזה "בול עלייך" כשרוכסן המכנסיים בקושי נסגר ואת כמעט כבר לא נושמת.

"אני לא אגיד לאישה שמשהו מתאים לה כשברור לעין שהוא לא הולם אותה. אני גם משתדלת להתאים את הבגדים לאישיות של הלקוחות, כי את רובן אני מכירה כבר שנים. אני הכי לא רוצה שלקוחה שלי תסתובב עם בגד שהיא תיראה בו מגוחכת. זה יהיה שיווק רע מאוד עבורי. נשים תצאנה מכאן רק כשהן נראות מיליון דולר. זו תפישה שהבאתי איתי לפי שנים מארה"ב, שם חייתי תקופה ארוכה וניהלתי חנות בגדים", היא מסבירה.

'שרית' הוא בוטיק אופנה שבו אפשר למצוא, מלבד בגדי מעצבים, גם תיקים, תכשיטים ואביזרים משלימים, במגוון רחב של סגנונות ובקשת רחבה של מחירים. למי היא מתאימה? לכל אישה מגיל 20 ועד 120.

"אני מאמינה שלכל אחת, בכל גיל ובכל מידה, מגיע להיראות טוב. אף אחת לא צריכה להיות מוזנחת. גם נשים מבוגרות מאוד מוצאות כאן בגדים שקולעים לטעמן. הלקוחה המבוגרת ביותר שלי היא בת 92 והיא תמיד מוצאת את מבוקשה".

כל פריט שנמצא בחנות נבחר על ידיה בקפידה, כשרוב הפריטים מגיעים מצרפת, איטליה וארה"ב, אבל גם מקומם של המעצבים הישראלים לא נפקד מכאן - אסף פלג, יפעת בר, דקלה קדם, Olala, לונדון 88, אורלי גולן....אלו רק חלק מהשמות שמככבים על הקולבים והמדפים.

נכנסת לארון

היא אמנם לא סטייליסטית וגם לא מסדרת ארונות, אבל אם אתן מאלה שאוהבות לאגור בגדים, ועדיין שומרות את שמלת הקטיפה שלבשתם בחתונה של אחותכן ב- 1988, או את חצאית העור השחור שהצלחתן להשתחל לתוכה לפני 20 שנה, שרית תעזור לכן להיפרד לשלום מהפריטים הבלתי רלוונטיים הללו. היא תגיע לביתכן, תעבור איתכן על הבגדים שבארון, תלמד אתכן לשדך בין חולצות ומכנסיים, תשאיר את מה שהולך העונה ותעיף את מה שכבר לא, תמליץ מה חסר כדי להשלים את הלוק ואיזה פריט יעשה את ההבדל, הכל כדי ליצור לכן את ארון הבגדים המדויק ביותר עבורכן.

כמובן שגם אני לא יצאתי מהחנות בידיים ריקות. מצאתי לי חולצה חדשה ומדהימה של אריסטו שמט, בדיוק כמו שאני אוהבת, וקצרתי המון מחמאות בשולחן החג בראש השנה. אז אם גם לכן בא להתחדש, הניעו את הרכב וקפצו לביקור אצל שרית. הקפה עליה.

שרית – חנות בגדי מעצבים
פתוח בימים ב',ג',ה' בשעות 10:00-14:00, 16:30-19:00 וביום ו' 10:00-13:00
רח' יערה 13 תמרת | 052-2530999 |
 חפשו אותה בפייסבוקשרית - JOLIE

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.