סודות הטיפוח של כרמלית קפלן


כתבה: גלית בצלאל | צילום: אסף רונן

את כרמלית קפלן מתל יוסף פגשתי לראשונה לפני שש שנים. אז עמדה מולי אישה שנראתה בסוף שנות ה- 40 שלה, או לכל היותר 50. שום דבר במראה שלה לא רמז על כך שהיא מבוגרת יותר. בניגוד אלי, על פניה לא היה אפילו קמט אחד קטן. זו הסיבה שנדהמתי לשמוע שהיא כמעט בת 60.  
החודש פגשתי אותה שוב, כשהיא כבר בת 65, אבל נראית בדיוק כמו אז, כאילו הזמן עצר מלכת. או שהקמטים לא מכירים את הדרך לתל יוסף, או במקרה שלה, הסנדלר פשוט לא הולך יחף. אין ספק שכרמלית היא הדוגמנית הטובה ביותר של הקליניקה שלה.

איך שומרים על מראה כל כך צעיר וזוהר? שאלתי. "בהתמדה ובטיפולים שוטפים", היא אומרת, ומראה לי תמונות של מטופלות שהגיעו אליה מקומטות להפליא ויצאו צעירות ב- 10 שנים.

כבר 35 שנה שהיא עוסקת בתחום - קוסמטיקאית פרא רפואית מומחית, מורה ובוחנת מעשית ללימודי קוסמטיקה בעברה, ומעניקה כבר שנים טיפולי יופי לכל המועמדות בתחרויות מלכות היופי. היא לא מפספסת אף כנס קוסמטיקה או השתלמות ולא מפסיקה ללמוד לרגע, גם אחרי כל כך הרבה שנות עבודה. על מקצועיותה אין ויכוח. על כך מעידות התעודות הרבות שמעטרות את קירות מכון הקוסמטיקה שלה שבקיבוץ תל יוסף, ועשרות מכתבי לקוחות מרוצים המאוגדים בספר האורחים שלה. מהמכתבים למדתי שהשירות והיחס האישי לכל לקוח ולקוחה הם נר לרגליה, ושכולם מתקבלים כאן באהבה ותמיד עם חיוך, וחשוב מכל, מבלי להמתין בתור. אם הוזמנת לשעה מסוימת, זו השעה שבה יחל הטיפול.

"הלקוחות שלי הם אנשים עסוקים וחשוב לי לכבד את זמנם, כפי שאני מצפה שיכבדו את שלי, ולכן אם אני קובעת למישהי שעת טיפול, היא תיכנס בזמן שנקבע. באותה מידה, היא כמובן תצטרך לכבד אותי ואת שאר הלקוחות ולהגיע בשעה שנקבעה לה", מסבירה כרמלית בחיוך.

ביחד עם בתה צליל - קוסמטיקאית מוסמכת של משרד התמ"ת וחווה זינגבוים, היא מעניקה ללקוחותיה טיפולי פנים בטכנולוגיות חדישות למיצוק העור, טיפולים באקנה, אנטי אייג'ינג, פדיקור רפואי לחולי סכרת, הרמת ריסים והסרת שיער בשיטות המתקדמות ביותר. כרמלית עושה שימוש במכשירי הסופרנו והאינפרא אדום של נובה מדיקל להסרת שיער בלייזר ללא כאב בטכנולוגיית SHR, ואתם לא צריכים לסבול עוד כמו פעם. הטיפול אינו מכאיב, הוא אפילו נעים, ואפשר לבצעו בכל עונות השנה. בנוסף היא מציעה גם הסרת שיער באפילציה.

יש נשים שעדיין עושים אפילציה?, אני שואלת בתמיהה.

"בוודאי שכן. האפילציה חזרה בגדול כי יש מקומות בגוף כמו סנטר וצוואר קדמי, אצל נשים בעיקר, שעדיף לטפל בהם באפילציה. זו שיטה מצוינת ויעילה כל עוד עושים אותה נכון, אבל חשוב לבחור לצורך כך בקוסמטיקאית מנוסה שיודעת לעבוד בשיטה הזו, כי לא כולן יודעות. מבחינתי לעשות אפילציה זו שליחות, לא פחות".

צוות הקליניקה כולל גם את ציון, יד ימינה של כרמלית מזה 12 שנה, שאחראי על כל שיבוץ התורים וניהול המקום, ואת ד"ר סמדר שרייבר שמגיעה לכאן במיוחד מתל אביב כבר 12 שנה, כדי לטפל בלקוחות המעוניינות בהזרקות בוטוקס, מילוי וחוטים. שילוב הטיפולים שלה ושל כרמלית וצליל, מספק למטופלות הקליניקה את הפתרון המושלם. בהמשך, מבטיחה כרמלית, יהיו כאן גם טיפולי מתיחת פנים ללא ניתוח.

"המטרה שלנו היא שכל מי שנכנס לכאן יקבל מענה לבעיה שלו. אם למישהי יש חוסר ברקמה, או שקע שהיא רוצה למלא, אנחנו נעזור לה. אפשר לשפר את מרקם העור בצורה משמעותית כדי שאישה תוכל לדחות את ניתוח הפנים כמה שיותר. אנשים רוצים להיראות טוב יותר גם בגיל המבוגר. ככל שתוחלת החיים עולה, נשים מבוגרות רוצות לשמר את המראה הצעיר שלהן. זה נכון אגב גם לגבי גברים. אין אדם שלא רוצה להיראות טוב. אנחנו כאן כדי לתת את המענה. גם אחרי 35 שנות עבודה, אני עדיין נפעמת כשאל הקליניקה הקטנה שלי בקיבוץ תל יוסף מגיעות לקוחות מכל הארץ, מצופר שבדרום ועד קריית שמונה ושלומי בצפון. זה לא מובן מאליו שאנשים עושים את כל הדרך הזאת מרחוק, במיוחד כדי לקבל את הטיפול שלנו. זוהי ההצלחה הכי גדולה שלנו מבחינתי. יש לי מטופלות ששומרות לי אמונים וצועדות אתי כבר מתחילת הדרך. זה תמיד מרגש אותי מאוד".

כרמלית – מכון לקוסמטיקה רפואית, טיפולי פנים והסרת שיער| קיבוץ תל יוסף

052-2473320 | חפשו אותה בפייסבוק

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.